Ik kan niet wachten tot Jezus terugkomt. Wat vind jij? Doe mee en reageer op de stelling.
In de rubriek STELLIG-HEDEN geven verschillende generaties hun mening over een actueel thema. Wat vind jij van de volgende stelling:
Ik kan niet wachten tot Jezus terugkomt
Eens
,,Ja, ik kijk er heel erg naar uit dat Jezus terugkomt, omdat dan alle pijn en ellende in de wereld voorbij zijn en we in een volmaakte nieuwe hemel en aarde mogen leven. Het lijkt me fijn om dan aan Jezus te kunnen vragen waarom er zoveel ellende in de wereld is, waarom de een gezond is en de ander ziek. Vragen waarop we nu geen antwoord krijgen. Ik denk bijvoorbeeld aan mijn man, die chronische rugpijn heeft. Nu weten we wel dat Jezus erbij is en meeleeft, en we vertrouwen op Hem, maar het zal fijn zijn als dan alles duidelijk wordt. Misschien zal ik Hem die vraag niet eens meer hoeven te stellen! Toch vind ik het tegelijk lastig, omdat ik niet weet hoe het leven eruitziet als Jezus terugkomt. En er zijn nu ook veel leuke en mooie dingen om op deze wereld te doen.”
Henriëtte Werkman (32), Accountant
Oneens
,,Ik ben niet zozeer bezig met de komst van Jezus, vandaag of morgen, maar meer met de dingen in het hier en nu, waarvan ik overtuigd ben dat God ze op mijn weg brengt. Ik doe de dingen vanuit mijn geloof, in mijn werk en voor ons gezin. We hebben de laatste jaren veel zorg en aandacht voor onze ouders en dat is helemaal oké. Ook ben ik met plezier actief in onze gemeente. Hier geniet ik van en ik word er blij van. Tegelijk ben ik me bewust van de wederkomst van Jezus. Als je kijkt naar en leest over oorlog, honger, ziekte, dood, ruzie en andere gebrokenheid in het leven, dan geeft dat een groot verdriet. Op zo’n moment wil ik dat Jezus liever vandaag dan morgen terugkomt om vrede en herstel te brengen. Alles wat ik doe, draag ik op in mijn gebed wanneer ik bid: Uw wil geschiede, Uw koninkrijk kome om Jezus’ wil, Amen.”
Jurjen Haitsma (56), Digital Transformation Manager
Eens
,,Op deze stelling zeg ik volmondig ja. Elke dag bid ik om de wederkomst van Christus voor een wereld in nood. Diep getroffen door de gevolgen van de zonde zie ik leed, sta ik machteloos en duurt het wachten lang. Tegelijk zie ik prachtige dingen in Gods schepping, onder ons mensen en in mijn eigen leven. Na een periode van rouw na het overlijden van mijn man en mijn zus, wat machteloosheid gaf en veel verdriet, is er nu een periode van vreugde en groeien in blijdschap en nieuwe verbondenheid ontstaan. Het is een nieuwe, ongedachte tijd van zien wat God doet, zowel in mijn leven als in dat van de mensen om mij heen. Ik ben opnieuw getrouwd en woon in een andere omgeving. Het is een nieuwe fase van ontdekken en ervaren. Ik geniet van deze periode in mijn leven en wil nog graag van alles ondernemen. Wat dit betreft mag de wederkomst nog wel even wachten. Zo is het ja én een beetje nee.”
Leny Louwerse (69), Gepensioneerd interimmanager
Wil je reageren op de stelling of heb jij zelf een stelling voor deze rubriek? Stuur je reactie (met toelichting) naar de redactie () of reageer via Facebook.
Tekst: Ineke Zuidhof
Beeld: pexels
Ga voor een jaarabonnement op Elisabeth en ontvang korting of een cadeau. Elisabeth Magazine verschijnt 16x per jaar en staat vol inspirerende en bemoedigende artikelen over het christelijk geloof.
