Home RecensieDoor de kracht van Uw liefde

Door de kracht van Uw liefde

Boekrecensie

door Danielle Feddes
MarianneGlashouwer-DoordekrachtvanUwliefde

In Elisabeth recenseert lezen én beoordelen lezers nieuwe titels. Ditmaal: Door de kracht van Uw liefde, van Marianne Glashouwer.

Over: ‘Door de kracht van Uw liefde’:

Mooie bundel met bemoedigende en inspirerende verhalen om in deze tijd als christen te leven. De liefde voor het volk Israël is een leidraad door dit boek.

Over de schrijver:

Ruim twintig jaar was Marianne Glashouwer – van der Lugt omroepster bij de Evangelische Omroep (EO) en presentatrice van diverse tv-programma’s. Ze was lid van de redactie van Confessioneel en is jarenlang gastschrijfster geweest bij Stichting Het Zoeklicht.

Marianne is getrouwd met ds. Willem J.J.Glashouwer, voorheen predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk in Tull en ’t Waal en Katwijk. Ze hebben vier kinderen en acht kleinkinderen. Marianne is al vele jaren betrokken bij het werk van Christenen voor Israël om solidariteit met het Joodse volk te bevorderen. Ze houdt diverse spreekbeurten in binnen- en buitenland en ze organiseert excursies naar het Corrie ten Boomhuis en synagogen in Nederland.

Uitgever en prijs:

Uitgeverij Maatkamp, Zelhem. Prijs: € 13,95, paperback, ook verkrijgbaar als e-boek (€ 6,99). Dit boekje is een heruitgave. Voorheen werd het uitgegeven door Chai Pers, Christenen voor Israël, André Groenewegen (2011). Deze eerdere editie is uitverkocht.

Eerste indruk/vormgeving:

Mooi dun boekje (89 pagina’s), leuke vrolijke kaft.

Verhaallijn:

Het boek bestaat uit 21 verschillende korte verhalen over mensen, plaatsen en gebeurtenissen waardoor Marianne geïnspireerd is. Met onder andere verhalen over Dietrich Bonhoeffer (1906-1945), de Evangelische Marienschwesternschaft (de Protestantse Gemeenschap van Mariazusters in Darmstadt, Duitsland), een mooi verhaal over Susanne Wesley, over Katharina van Bora, de vrouw van Luther en een prachtig verhaal ‘Geef nooit op’ over de moedige vrouwen van de Rosenstrasse, die tijdens de oorlog in Berlijn de straat opgingen om te protesteren tegen het wegvoeren van Joodse stads- en dorpsgenoten.

Leesbaarheid:

Het boekje leest vlot weg.

Dit spreekt me aan in het boek:

De redelijk onbekende verhalen over personen uit het verleden die hun weg met God gingen en de mooie positieve boodschap die daarvan uitgaat.

Typeer het boek in 3 woorden:

Leven met God

Dit wil ik verder nog kwijt:

Het verhaal ‘Bronzen stemmen’ gaat over beierende kerkklokken die Marianne hoorde toen ze in een oud klooster logeerde Marianne: ”Als je er eens over nadenkt, dan hoor je kerkklokken niet zo vaak meer luiden. Alleen in bijzondere gevallen en voor de zondagse kerkdienst. Het was net of we iedere keer even de stem van God hoorden. Hij riep ons op om trouw te blijven aan Hem en aan Zijn Woord.’ De kerkklokken roepen ons op om te waken en niet te slapen. Wat heerlijk, denk ik dan, dat in ons dorp nog wel elk (half!) uur de kerkklokken luiden en vaak ook nog met een vrolijk carillon. Dat is eigenlijk best bijzonder.

Tekst: Daniëlle Feddes

Beeld: Uitgeverij Maatkamp

Wil je voortaan 2x per maand zelf ons prachtige magazine ontvangen? Neem dan nu een abonnement op Elisabeth Magazine. Of vraag eerst een proefabonnement aan.